14.08.2020
Łódź, ul. Wandurskiego 4

Galeria Zarzewska


Pamiętajcie o ogrodach


Pracownia


Zapomniane zakątki


Edycja 2011/2012


Edycja 2010/2011


Edycja 2009/2010


Linki


Grzegorz Leśniewski „Przez Puszcze i Bagna”

25 Paź 2011. Autor: Galernik

PRZEZ PUSZCZE I BAGNA

Opowieść o przyrodzie wschodniej Polski.

Wystawa fotografii Grzegorz Leśniewskiego

prezentowana w ramach XIV Międzynarodowego Festiwalu Filmów Przyrodniczych im. W. Puchalskiego.

W festiwalowym folderze na temat wystawy napisano:

(…) W ramach tegorocznej edycji Festiwalu zapraszamy na wystawę prac Grzegorza Leśniewskiego. Rzadko spotykana forma ekspozycji składająca się na zdjęcie i opowieść o nim daje widzowi niepowtarzalną okazję wejścia zarówno w świat zwierząt jak i samego Artysty. Poznaniu obecnego na fotografiach piękna dzikiej przyrody towarzyszy wgląd w obyczaje bohaterów wystawy, ale też w warsztat samego fotografa.

Zapraszamy również do Łódzkiego Domu Kultury na spotkanie z Grzegorzem w sobotę 24 września o godzinie 14.00 Będzie to kolejna po wernisażu okazja do osobistego kontaktu ze znakomitym fotografem oraz obejrzenia udźwiękowionych pokazów jego prac. Autor słynący z barwnych opowieści o swych spotkaniach z przyrodą oraz z niezwykle starannie wyreżyserowanych pokazów prac zapewni swej publiczności – jak zawsze – przeżycia na najwyższym poziomie tak estetycznym jak i poznawczym.

 

 

[slideshow id=5]

[nggallery id=5]

 

O Autorze:

Grzegorz Leśniewski

Przyrodnik z wykształcenia – ukończył studia na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi UMCS. Fotograf z zamiłowania i zawodu – od kilkunastu lat, za pomocą aparatu fotograficznego, próbuje uchwycić piękno polskiej przyrody. Jej bogatą i zróżnicowaną florę, malownicze krajobrazy Roztocza, Polesia i Doliny Biebrzy, a w szczególności dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku.

Współpracuje z wieloma organizacjami zajmującymi się ochroną przyrody, między innymi z Ogólnopolskim Towarzystwie Ochrony Ptaków, Światowym Funduszem na Rzecz Przyrody czy Lubelskim Towarzystwem Ornitologicznym. W 2005 roku został odznaczony tytułem Fotografa Roku, przyznawanym przez Związek Polskich Fotografów Przyrody.

Grzegorz Leśniewski jest twórcą pokazów multimedialnych związanych tematycznie z przyrodą Polski, m.in. autorskiego cyklu diaporam „Przez Puszcze i Bagna”, czy opowieści o przyrodzie Bieszczadzkiego Parku Narodowego – „Zapiski z bukowego pamiętnika”

Najwięcej radości sprawiają mi sytuacje, kiedy inni ludzie patrzą na moje prace z perspektywy własnych emocji i doświadczeń. Jest wtedy szansa, że zaczną dostrzegać piękno przyrody wokół siebie, a w konsekwencji zachowają je dla przyszłych pokoleń”.

Od dwóch lat realizuje projekt fotografowania na wolności największych polskich drapieżników: wilka, niedźwiedzia i rysia. „To najcięższe wyzwanie jakiego się do tej pory podjąłem i jednocześnie najbardziej ekscytujące. Na brak adrenaliny nie będę mógł narzekać przez następnych kilka lat!”
Swoje prace publikował w wielu czasopismach, przewodnikach, albumach krajoznawczych i kalendarzach oraz w książkach i wydawnictwach popularno-naukowych. Grzesiek jest jurorem wielu konkursów fotograficznych, w tym Wielkiego Konkursu National Geographic Polska.

Na początku roku 2008, Grzesiek, jako jedyny Polak, zaproszony został do udziału w programie Wild Wonders of Europe (Dzikie Cuda Europy). Wild Wonders of Europe to największe na świecie przedsięwzięcie związane z fotografią przyrodniczą. W ramach projektu przez prawie 2 lata 55 wybitnych fotografów przyrody będzie poznawać i uwieczniać bogactwo natury, ale nie ich rodzimych stron, lecz innych zakątków kontynentu. Ich celem jest ukazanie niezwykłego dziedzictwa natury Europy i rozbudzenie większej troski o jej ochronę. Strona internetowa programu:
www.wild-wonders.com

Strona internetowa Grzegorza Leśniewskiego:
www.grzegorzlesniewski.pl

Kategorie: Grzegorz Leśniewski "Przez puszcze i bagna", Wystawy | Możliwość komentowania Grzegorz Leśniewski „Przez Puszcze i Bagna” została wyłączona