14.08.2020
Łódź, ul. Wandurskiego 4

Galeria Zarzewska


Pamiętajcie o ogrodach


Pracownia


Zapomniane zakątki


Edycja 2011/2012


Edycja 2010/2011


Edycja 2009/2010


Linki


W poszukiwaniu dzikiej przyrody

Podczas tegorocznej edycji konkursu zapraszamy Was do poszukania wokół siebie „dzikiej przyrody”.

Województwo łódzkie przez wiele lat uważane było za okolicę „miejską” i atrakcji przyrodniczych pozbawioną.

Czy słusznie? Znajdujący się w granicach Łodzi Las Łagiewnicki, rezerwat Polesie Konstantynowskie czy Ogród Botaniczny to przecież najprawdziwsze przyrodnicze enklawy znajdujące się wręcz na wyciągnięcie ręki…

A to przecież tematy bardzo oczywiste. Dzikie zwierzęta są przecież mieszkańcami i ozdoba każdego parku, ogrodu czy cmentarza. Na terenie naszego województwa znajdują się w końcu tereny przyrodniczo wręcz unikalne jak chociażby cofka Zbiornika Jeziorsko oraz liczne rezerwaty.

[singlepic id=436 w=320 h=240 float=right]

·

Jury – jak zawsze i zgodnie z ideą konkursu premiować będzie dobre zdjęcia z ciekawych, mało znanych miejsc. Zapomnianych zakątków właśnie…

·

Tegoroczna wystawa pokonkursowa, na której ogłosimy wyniki i wręczymy zwycięzcom nagrody będzie miała oprawę szczególną. Odbędzie się w ramach XV Międzynarodowego Festiwalu Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego. Uroczysty wernisaż przewidziany jest na 12 czerwca 2013 roku o godzinie 13.00 w galerii Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 przy ul. Czernika 1/3. Przy jego okazji odbędą się warsztaty fotoprzyrodnicze z jednym z Gości Festiwalu. Po raz kolejny wystawa zostanie pokazana w październiku 2013 roku w Galerii Zarzewskiej.

·

Wreszcie na koniec jeszcze jedna dobra wiadomość. Ponieważ wiosna nas w tym roku nie rozpieszcza i burzy wiele fotograficznych zamiarów, termin nadsyłania prac został przedłużony do 19 maja. Pamiętajcie jednak, że o żadnych opóźnieniach nie może być już mowy. 22 maja będzie obradowało Jury, a potem zespół pracowni fotograficznej Galerii Zarzewskiej zajmie się przygotowaniem nagrodzonych prac do druku.

·

Do zobaczenia w terenie, a potem na konkursie!

·

Marek Trzeciak – Przewodniczący Jury, kierownik Galerii Zarzewskiej